ul. Rtm. W. Pileckiego 11A | kontakt@pm1.ostroleka.edu.pl | 29 766 71 95

Wysiew aksamitek w Pszczółkach

W grupie „Pszczółki” rozmawialiśmy o tym, jakie kwiaty pojawiają się w ogrodzie na wiosnę.
Dzieci z ciekawością oglądały obrazki i dzieliły się swoimi pomysłami, jakie kwiaty już znają.

Po rozmowie postanowiliśmy sami zostać małymi ogrodnikami. Każde dziecko zasadziło w doniczce swoje nasionka aksamitki. Najpierw przygotowaliśmy ziemię – robienie małych dziurek pod zasiew nasionek okazało się świetną, sensoryczną zabawą. Dzieci z radością dotykały ziemi, ugniatały ją paluszkami i z dużym zaangażowaniem przygotowywały miejsce dla swoich nasionek.

Teraz będziemy je podlewać i obserwować, jak powoli rosną.

Kiedy nasze kwiatki podrosną, przeniesiemy je do przedszkolnego ogrodu, żeby mogły pięknie zakwitnąć i ozdabiać nasze otoczenie.
Już nie możemy się doczekać pierwszych zielonych listków!

 

 

Projekt i wykonanie: Jarosław Sender