
Prezydent Miasta Ostrołęki Paweł Niewiadomski zachęca do udziału w konsultacjach
społecznych.
Ich celem jest uzyskanie opinii mieszkańców Miasta Ostrołęki oraz Gminy
Rzekuń w zakresie planowanego zakupu koszy do segregacji odpadów do szkół, przedszkoli i
placówek oświatowych w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast.
Konsultacje będą prowadzone do 24 kwietnia 2026 r. (włącznie) w wersji pisemnej z
wykorzystaniem formularza konsultacyjnego (formularze papierowe dostępne w Urzędzie
Miasta Ostrołęki) oraz formularza online na stronie
https://forms.gle/QnPdJGDFKL5gXSUo9
Otwarte spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami Miasta Ostrołęki oraz Gminy Rzekuń
odbędzie się 17 kwietnia 2026 r. w godzinach 10:30-13:30 w Hali Sportowo – Widowiskowej
im. A. Gołasia przy ul. R. Traugutta w Ostrołęce.
Konsultacje społeczne przeprowadzone są w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu
Rozwoju Miast i dofinansowane przez Fundusze Szwajcarskie wspierające zmniejszanie
różnic gospodarczych i społecznych w Unii Europejskiej i budżetu państwa.
Celem konsultacji jest:
– zaangażowanie mieszkańców w projektowanie przestrzeni;
– budowanie identyfikacji społecznej z projektem Polsko-Szwajcarskiego Programu
Rozwoju Miast;
– wzmacnianie tożsamości mieszkańców z Miastem Ostrołęka;
– wybór wyglądu koszy do segregacji odpadów.



